Erre képes a britek drónja, amit Ukrajnának küldenek
A britek Malloy T150-es drónokat is küldenek Ukrajnának egy katonai segélycsomag részeként, ami jó szolgálatot tehet a fronton.
A britek Malloy T150-es drónokat is küldenek Ukrajnának egy katonai segélycsomag részeként, ami jó szolgálatot tehet a fronton.
Három kijevi színész kisétált a pályaudvarra, és vett egy-egy retúr buszjegyet Budapestre, hogy a háború kitörése óta először végre újra színpadon játszhassanak. Amikor arról beszélnek a hvg.hu-nak, hogy megtanulták, bármelyik pillanatban meghalhatnak, egyszerre szólal meg mindhármuk telefonján a légiriadó: amíg mi beszélgetünk, az összes rokonuk elindul az óvóhelyre.
Az ukrán hadvezetés arról számolt be, hogy az oroszok az ellátási útvonalakat támadták az elmúlt egy napban, ennek volt a része a Kárpátalja elleni támadás is, azonban nem igazán tudtak előrenyomulni Donyeck és Luhanszk környékén, hiába szeretnék legalább azt a régiót elfoglalni a hónap közepére.
A buszok az ukrán ellenőrzés alatti Zaporizzsja felé tartanak. Az ENSZ és a Vöröskereszt is segít.
A bolgár parlament szerdán dönt az ukrajnai fegyverszállításokról.
Berel Lazar meglepő módon oroszként kritizálta az orosz külügyminisztert a kijelentése miatt.
A külügyminiszter szerint a frissen bejelentett intézkedések többségével együtt tudunk élni, de az orosz olajimport megszüntetése romba döntené a magyar energiaellátás biztonságát.
Tovább eszkalálódhat az ukrajnai válság, miután ismeretlenek több robbantásos merényletet követtek el a Moldovától elszakadt, Ukrajnával határos, Oroszország által támogatott Dnyeszter Menti Köztársaságban.
A polgármester szerint heves harcok dúlnak a gyáron belül.
Az orosz agresszió fontos emlékeztető a Nyugat vezetőinek, hogy milyen fontos az erős hatalom – írja véleménycikkében William Galston nemzetközi hírű szakértő.
Nemcsak Magyarország, de Csehország, Szlovákia és Bulgária képviselői is aggodalmakat fogalmaztak meg az Európai Bizottság által javasolt, Oroszország elleni legfrissebb szankciócsomaggal kapcsolatban.
Újabb lökést adhat a kárpátaljai magyarok exodusának, hogy tegnap Ukrajna orosz inváziójának kezdete óta először Kárpátalját is légitámadás érte. Van, aki a fegyverszállítmányoktól várja a megoldást, mások viszont már a NATO-tagországokban sem éreznék biztonságban magukat, így inkább maradnak.
Az üzemanyagdepót az orosz hadsereg használja.
Az EU sikeresen leválasztotta a magyar ügyet a lengyelről, így a két kormány már képtelen egymást megvédeni – mondja Gerald Knaus, az Európai Stabilitási Kezdeményezés alapítója. Szerinte Orbán a háborús politikájával a barátait is elidegenítette.
Az orosz–ukrán háború kitörésekor a honvédelmi miniszer még gyakran feltűnt a miniszterelnök mellett, határszemlét tartott, NATO-csúcson vett részt, és fontos bejelentéseket is tett. A negyedik Fidesz-győzelemmel egyidőben azonban mintha Benkő Tibor szereplései megszűntek volna.
Az Egyesült Államok elnöke egyeztetésre készül a G7 tagjaival újabb büntetőintézkedésekről.
A légtérsértést a védelmi minisztérium jelentette be, vizsgálják az esetet.
A kormányszóvivő a BBC Hard Talk című műsorának a vendége volt.
Egy egész egyház eltartására elég vagyont gyűjtött össze, pályafutását valószínűleg még a szovjet titkosszolgálatnál, a KGB-nél kezdte, most pedig teljes mellszélességgel kiáll az Ukrajna ellen indított orosz agresszió mellett – ő Kirill pátriárka, az orosz ortodox egyház feje. Az egyházfő annyira belevetette magát a propagandába, hogy alighanem őt is rá fogják tenni az agresszió miatt nyugati szankciókkal büntetett orosz személyiségek listájára.
Az ország utoljára Napóleon idején csatlakozott katonai tömbhöz és azóta is őrzi semlegességét.